Unbeaten West earns draw

Premier Section

GLAPWELL (16) 246 for 7 (M Goodwright 45, R Davison 30, D Shaw 46, L Topham 34, D Pack 38, J Linehan 3-38) drew with ECKINGTON (7) 143 for 6 (A West 69*, S Smith 3-34, L Topham 3-26).

EDWINSTOWE (6) 187 for 8 lost to FARNSFIELD (20) 188 for 5 by 5 wickets.

MILLHOUSES WORKS (4) 143 lost to CUCKNEY (20) 146 for 5 by 5 wickets.

Section 1

NEWSTEAD VILLAGE (20) 213 for beat NOMADS (2) 131 by 82 runs.

Section 2

EASTWOOD TOWN (16) 260 for 6 (A Leigh 107, S Stocks 45, D Buckley 46) drew with KILLAMARSH (6) 149 for 5 (D Parks 65, K Watts 33).

NORTON OAKES (2) 145 (J Crabtree 69) lost to GRASSMOOR (20) 146 for 2 (A Bedford 101) by 8 wickets.

KIRKBY PORTLAND II (20) 232 for 7 beat ASTON HALL (4) 129 by 103 runs.

SHERWOOD (6) 239 for 9 lost to SOUTH WINGFIELD (20) 240 for 5 by 5 wickets.

Section 3

CUCKNEY II (2) 123 for 7 lost to DENBY (20) 127 for 3 (P Kay 102*) by 7 wickets.

SHEFFIELD TRANSPORT (0) 85 lost to HARTHILL (20) 86 for 1 by 9 wickets.

KINGSWAY PARK (3) 168 lost to SOUTH NORMANTON (20) 169 for 2 by 8 wickets.

TEVERSAL (20) 204 for 7 beat WEST INDIAN CAVALIERS (3) 71 by 133 runs.

COAL ASTON II (5) 128 for 3 (N Tye 34) lost to HANDSWORTH WMC (20) 129 for 9 (L Booth 35, T Starkes 31, E Tye 6-19) by one wicket.

Section 4

BYRON ABBEY (1) 123 (P Collins 37, J Bullimore 3-12) lost to STAVELEY WELFARE (20) 124 for 1 (C Green 42*, J Bullimore 41*) by 9 wickets.

MANSFIELD & PLEASLEY II (4) 148 for 9 (H Sanghera 33, B Fletcher 4-6) lost to MAREHAY (20) 149 for 5 (J Kyte 106*) by 5 wickets

CALOW (5) 161 (T Narula 70, T Mainprize 35, J Wood 3-12, D Ratcliffe 3-58) lost to FRECHEVILLE COMMUNITY II (20) 162 for 5 (D Clayton 102, P Mainprize 3-38) by 5 wickets.

Section 5

CRESWELL (20) 122 (G Searston 65, R Watts 28, R Baker 3-31) beat SHIREOAKS (4) 79 (W Stocks 32, P Lowde 3-8, S Bedford 3-45) by 43 runs.

SHERWOOD II (20) 278 for 6 beat BLIDWORTH (2) 101 by 177 runs.

LANGWITH (14) 294 for 7 (R Peters 71*, B Mason 102*, C Fletcher 51, R Shepherd 4-39) drew with NOMADS II (5) 97 for 2 (R Shepherd 45, M Ciescieski 33*).

GLAPWELL II (4) 167 for 2 lost to SWANWICK (20) 168 for 3 by 7 wickets.

Section 6

PAPPLEWICK & LINBY (0) 100 (Bainbridge 62, T Martin 3-15) lost to ASHOVER II (20) 104 for 0 (K Godfrey 52*, L Illingworth 43*) by 10 wickets.

FIRBECK (17) 226 for 6 drew with SOUTH WINGFIELD II (7) 164 for 7

WIRKSWORTH & MIDDLETON (20) 188 for 8 (J Allen 30, J Pollard 50, M Marshall 52, G Lomas 4-38) beat WALESWOOD (3) 118 (J Allen 7-20) by 70 runs.

Section 7

SHIREBROOK II (20) 118 (B Burbanks 25, S Poyton 24, T Wilson 3-4) beat DRONFIELD WOODHOUSE (4) 68 (T Burns 3-19, R Cheeseman 2-20) by 50 runs.

SHEFFIELD TRANSPORT II (1) 80 lost to HOLLINSEND (20) 85 for 3 by 7 wickets.

SELSTON (20) 324 for 2 (I Black 111*, L Harris 42, S Egan 128) beat CLOWNE TOWN (2) 142 (J Jackson 80, A Jones 4-21, G Richardson 3-19) by 182 runs.