Cricket: Derbyshire Premier & County League Fixtures (Saturday, May 4)

Holmwood v Riddings Opening bowler for Holmewood is Jamie Horton
Holmwood v Riddings Opening bowler for Holmewood is Jamie Horton

Beechwood MG ECB Premier League

Chesterfield v Denby

Dunstall v Matlock

Eckington v Ticknall

Ockbrook & Borrowash v Spondon

Sandiacre Town v Lullington Park

Swarkestone v Alvaston & Boulton

Play Straight Cricket Division 1

Clifton v Alfreton

Duffield v Ambergate

Elvaston v Stainsby Hall

Ilkeston Rutland v Sawley & LE Park

Rolleston v Quarndon

Rolls Royce Leisure v Marehay

‘the follow on’ Division 2

Aston-on-Trent v Cutthorpe

South Wingfield v Ockbrook & Borrowash

Staveley Welfare v Sandiacre Town

Tutbury v Langley Mill Utd

Wirksworth & v Nutbrook

Technical Turf Division 3

Alvaston & Boulton v Brailsford

Clay Cross v Alrewas

Lullington Park v Walton-on-Trent

Shipley Hall v Derby Congs

Trentside v Heanor Town

West Hallam WR v Hilton

Croots Farm Shop Division 4N

Codnor v Chesterfield

Holmewood v Breadsall

Marehay v South Wingfield

Morton Colliery v Clowne Town

Riddings v Ilkeston Rutland

Swanwick Hall v Darley Dale

Viceroy Restaurant Division 4S

Burton v Swarkestone

Etwall v Barton

Lullington Park v Dunstall

Melbourne Town v Winshill

Spondon v Elvaston

Ticknall v Mickleover

CN Wright (Codnor) Butchers Division 5N

Alfreton v Denby

Ambergate v Duffield

Ashover v Selston Town

Langley Mill Utd v Chesterfield Barbarians

Matlock v Pilsley

Sandiacre Town v Eckington

VA Sports Division 5S

Allestree v Abbots Bromley

Alrewas v Darley Abbey

Derby Congs v Rolleston

Littleover Centurions v Trentside

Quarndon v Rolls Royce Leisure

Sawley & LE Park v Tutbury

Geoff Cox Cars Division 6N

Belper Meadows v Clay Cross

Breadsall v Belper Amateurs

Clowne Town v Marehay

Cromford Meadows v Wirksworth &

Nutbrook v West Hallam WR

Stainsby Hall v Staveley Welfare

Engments Division 6S

Brailsford v Aston-on-Trent

Mickleover v Rolleston

Rosehill Meths v Wootton

Spondon v Uttoxeter

Stanton Elks v Clifton

Yoxall v Ockbrook & Borrowash

JSF Stainless Ltd Division 7N

Alfreton v Stanton by Dale

Cutthorpe v Morton Colliery

Darley Dale v Butterley Utd

Heanor Town v Ashover

Little Eaton v Shipley Hall

Mugginton v Wingerworth S

Brookside Press Division 7S

Alvaston & Boulton v Castle Donington

Darley Abbey v Hartshorne

Hilton v Trentside

Walton-on-Trent v Sawley & LE Park

Winshill v Quarndon

Boolers Division 8N

Belper Amateurs v Riddings

Calow v Allestree

Denby v Belper Meadows

Kirk Langley v Wirksworth &

Ockbrook & Borrowash v Swanwick Hall

Pilsley v Awsworth

Pope Machinery Division 8S

Barton v Etwall

Dunstall v Burton

Packington v Melbourne Town

Quarndon v Ashbourne

Ticknall v Draycott & Hanbury

Washlands v Rosehill Meths

Marston’s Pedigree Division 9N

Ambergate v Codnor

Clowne Town v Stanton Elks

Ilkeston Rutland v Mickleover

Nutbrook v West Hallam WR

Sawley & LE Park v Duffield

Selston Town v Holmewood

Marston’s Pedigree Division 9S

Brailsford v Alrewas

Hilton v Spondon

Kings Bromley v Alvaston & Boulton

Trentside v Lullington Park

Wootton v Swarkestone

Marston’s Pedigree Division 10N

Butterley Utd v Cromford Meadows

Darley Abbey v Matlock

Eckington v South Wingfield

Stanton by Dale v Breadsall

John Wallis (Consultancy) Division 10S

Ashbourne v Ticknall

Castle Donington Town v Rolls Royce Leisure

Clifton v Yoxall

Hartshorne v Dunstall

Melbourne Town v Washlands

Tutbury v Elvaston