DCSIMG

Cricket: Derbyshire Premier & County League fixtures (June 8)

Ilkeston v Marehay. Batting for Ilkeston David Smit

Ilkeston v Marehay. Batting for Ilkeston David Smit

Beechwood MG ECB Premier League

Chesterfield v Swarkestone

Denby v Ticknall

Dunstall v Alvaston & Boulton

Lullington Park v Spondon

Matlock v Ockbrook & Borrowash

Sandiacre Town v Eckington

Play Straight Cricket Division 1

Ambergate v Stainsby Hall

Duffield v Clifton

Marehay v Sawley & LE Park

Quarndon v Ilkeston Rutland

Rolleston v Alfreton

Rolls Royce Leisure v Elvaston

‘the follow on’ Division 2

Aston-on-Trent v Denby

Cutthorpe v Langley Mill Utd

Nutbrook v Sandiacre Town

Ockbrook & Borrowash v Staveley Welfare

Wirksworth & v Tutbury

Technical Turf Division 3

Alvaston & Boulton v Clay Cross

Brailsford v Walton-on-Trent

Derby Congs v Heanor Town

Hilton v Trentside

Shipley Hall v Lullington Park

West Hallam WR v Alrewas

Croots Farm Shop Division 4N

Clowne Town v South Wingfield

Darley Dale v Breadsall

Morton Colliery v Codnor

Riddings v Chesterfield

Swanwick Hall v Marehay

CN Wright (Codnor) Butchers Division 5N

Alfreton v Ambergate

Chesterfield v Matlock

Denby v Selston Town

Eckington v Pilsley

Langley Mill Utd v Duffield

Sandiacre Town v Ashover

Geoff Cox Cars Division 6N

Belper Amateurs v Wirksworth &

Belper Meadows v Clowne Town

Breadsall v Nutbrook

Clay Cross v West Hallam WR

Stainsby Hall v Marehay

Staveley Welfare v Cromford Meadows

JSF Stainless Ltd Division 7N

Alfreton v Morton Colliery

Ashover v Shipley Hall

Heanor Town v Darley Dale

Mugginton v Cutthorpe

Stanton by Dale v Little Eaton

Wingerworth S v Butterley Utd

Boolers Division 8N

Allestree v Riddings

Awsworth v Swanwick Hall

Calow v Denby

Kirk Langley v Belper Meadows

Pilsley v Belper Amateurs

Wirksworth & v Ockbrook & Borrowash

Marston’s Pedigree Division 9N

Ambergate v Clowne Town

Codnor v West Hallam WR

Holmewood v Sawley & LE Park

Ilkeston Rutland v Nutbrook

Selston Town v Stanton Elks

Marston’s Pedigree Division 10N

Butterley Utd v Cutthorpe

Cromford Meadows v Stanton by Dale

Matlock v Breadsall

South Wingfield v Kirk Langley

Sunday June 9 2013

Derbyshire Premier Cup Preliminary Round

Ticknall v Denby

Marston’s Smooth Trophy 2nd Round

Alfreton/Sandiacre v Ilkeston Rutland

Aston-on-Trent/Stainsby v Marehay

Clifton/S Wingfield v Ockbrook & Borrowash

Denby/Wirksworth v Rolleston

Rolls Royce/Ambergate v Elvaston

Sawley & LEP/Belper v Langley Mill Utd

Staveley/Cutthorpe v Nutbrook

Tutbury/Duffield v Quarndon

Boolers Bayley Cup 2nd Round

A&B/Elvaston v W Hallam/Dunstall

Barton/Spondon v Mickleover/Hilton

Burton/Swarkestone v Melbourne Town

Clay Cross/Trentside v Riddings

Ilkeston/Alrewas v Derby Congs/Winshill

Lullington Park/Codnor v Ticknall

Marehay/Breadsall v Heanor Town

Swanwick/Chesterfield v South Wingfield

CN Wright (Codnor) Butchers Division 5N

Matlock v Langley Mill Utd

JSF Stainless Ltd Division 7N

Wingerworth S v Alfreton

Marston’s Pedigree Division 9N

Mickleover v Duffield

Marston’s Pedigree Division 10N

Darley Abbey v Butterley Utd

 

Comments

 
 

Back to the top of the page