Cricket: Derbyshire Premier and County League fixtures (May 25)

NDET 18-5-13 RKH 18 Glapwell V Anston. Glapwell batsman Daniel Bircunshaw.
NDET 18-5-13 RKH 18 Glapwell V Anston. Glapwell batsman Daniel Bircunshaw.

Beechwood MG ECB Premier League

Alvaston & Boulton v Spondon

Denby v Ockbrook & Borrowash

Lullington Park v Eckington

Matlock v Swarkestone

Sandiacre Town v Chesterfield

Ticknall v Dunstall

Play Straight Cricket Division 1

Alfreton v Sawley & LE Park

Ambergate v Ilkeston Rutland

Marehay v Elvaston

Quarndon v Clifton

Rolls Royce Leisure v Duffield

Stainsby Hall v Rolleston

‘the follow on’ Division 2

Cutthorpe v Staveley Welfare

Langley Mill Utd v South Wingfield

Nutbrook v Tutbury

Ockbrook & Borrowash v Denby

Wirksworth v Aston-on-Trent

Technical Turf Division 3

Alrewas v Heanor Town

Brailsford v Trentside

Derby Congs v Lullington Park

Hilton v Clay Cross

Shipley Hall v Alvaston & Boulton

Walton-on-Trent v West Hallam WR

Croots Farm Shop Division 4N

Chesterfield v Breadsall

Clowne Town v Holmewood

Darley Dale v Marehay

Ilkeston Rutland v Codnor

South Wingfield v Riddings

Swanwick Hall v Morton Colliery

CN Wright (Codnor) Butchers Division 5N

Chesterfield v Ambergate

Denby v Matlock

Duffield v Pilsley

Eckington v Ashover

Sandiacre Town v Alfreton

Selston Town v Langley Mill Utd

Geoff Cox Cars Division 6N

Belper Amateurs v Nutbrook

Breadsall v Belper Meadows

Clay Cross v Cromford Meadows

Marehay v Wirksworth

Staveley Welfare v Clowne Town

West Hallam WR v Stainsby Hall

JSF Stainless Ltd Division 7N

Ashover v Darley Dale

Butterley Utd v Alfreton

Heanor Town v Mugginton

Morton Colliery v Shipley Hall

Stanton by Dale v Cutthorpe

Wingerworth S v Little Eaton

Boolers Division 8N

Allestree v Ockbrook & Borrowash

Awsworth v Belper Amateurs

Belper Meadows v Swanwick Hall

Pilsley v Calow

Riddings v Kirk Langley

Wirksworth v Denby

Marston’s Pedigree Division 9N

Codnor v Sawley & LE Park

Holmewood v Clowne Town

Ilkeston Rutland v Ambergate

Mickleover v Nutbrook

Stanton Elks v Duffield

West Hallam WR v Selston Town

Marston’s Pedigree Division 10N

Cutthorpe v Breadsall

Kirk Langley v Butterley Utd

South Wingfield v Stanton by Dale